U ponedjeljak, 1. lipnja 2026., studenti 3. godine sveučilišnog prijediplomskog studija Elektroničke i informatičke tehnologije u pomorstvu posjetili su brodogradilište „Viktor Lenac“ u sklopu kolegija „Plovidbena praksa“. Studente je tijekom stručnog posjeta pratio mag. ing. el. Marko Vukšić.
Tijekom obilaska studenti su imali priliku upoznati se s organizacijom i izvođenjem elektro radova na trajektu „Bol“ (Jadrolinija), kao i s primjenom elektroenergetskih, upravljačkih i komunikacijskih sustava u brodograditeljskoj industriji. Kroz razgovor sa stručnim osobljem i obilazak broda studenti su stekli vrijedan uvid u praktične aspekte rada i održavanja brodskih sustava u stvarnom radnom okruženju.
Zahvaljujemo brodogradilištu „Viktor Lenac“, gospodinu Robertu Rogiću, gospodinu Aleksandru Jurčeviću te svim djelatnicima uključenima u organizaciju i provedbu posjeta na gostoprimstvu, stručnim objašnjenjima i prenesenom iskustvu koje studentima predstavlja važan dio povezivanja teorijskog i praktičnog znanja."